Iedarbības mehānisms

NYDA® EXPRESS IZNĪCINA UTIS UN GNĪDAS JAU PIRMAJĀ LIETOŠANAS REIZĒ!

Aptiekās tiek piedāvāti vairāku veidu līdzekļi cīņai pret galvas utīm. Izvēloties piemērotāko, ir svarīgi pārliecināties, ka pretutu līdzeklis iznīcinās utis un gnīdas jau pirmajā lietošanas reizē. Atbrīvoties no gnīdām parasti ir daudz grūtāk nekā tikai iznīcināt pieaugušās utis.

NYDA® EXPRESS IEDARBĪBAS MEHĀNISMS

Mūsdienās efektīvāko pretutu līdzekļu sastāvā tiek izmantots dimetikons. Tā ir silikoneļļa, kas iznīcina utis visās trijās attīstības stadijās – gnīdas, jaunās utis un pieaugušās utis. Matos iesmidzināts dimetikons, pateicoties savām fizikālajām īpašībām, iekļūst uts elpceļos, nosprosto tajās gaisa kustību un šādā veidā izraisa uts nosmakšanu. Vienlaikus dimetikons bloķē gnīdu jeb utu oliņu elpošanas atveres, līdz ar to tiek novērsta jaunās uts izšķilšanās no oliņas un turpmāka attīstība par pieaugušu galvas uti.  

Uts elpo pasīvi – tās elpceļu sistēma sastāv no 14 trahejām. Pateicoties virsmaktīvajām īpašībām, NYDA® express iekļūst dziļi uts elpošanas sistēmā, nobloķē gaisa kustību un nosmacē uti.

NYDA® express sastāv no divkomponentu (dual formula) dimetikona, t. i., no dimetikonu maisījuma, kurā ietilpst dimetikoni ar atšķirīgu ķēdes garumu un viskozitāti. Divkomponentu dimetikona preparātiem ir raksturīga izcila izkliedes spēja un segtspēja, tādēļ NYDA® express iekļūst dziļi pieaugušo utu, jauno utu un gnīdu elpošanas sistēmā un izspiež no tās skābekli. Rezultātā tiek traucēta gaisa apmaiņa un visās trijās attīstības stadijās esošās utis nosmok.

1. posms:

Pateicoties šķidrajam, viegli gaistošajam dimetikonam, NYDA® express iekļūst utu un gnīdu elpošanas atverēs un izspiež no elpceļiem skābekli.

2. posms:

Viegli gaistošais dimetikons iztvaiko. Pāri paliek viskozais, lipīgais dimetikons, tādēļ NYDA® express sabiezē un neatgriezeniski nobloķē utu un gnīdu elpceļus.

PILNĪGA SAKĀVE 58 SEKUNDĒS

Šeit varat uzskatāmi redzēt NYDA® express iedarbību reālajā laikā. Jau 58 sekundes pēc apstrādes ar NYDA® express uts vairs nespēj kustēties. Laboratoriskā pētījuma gaitā zinātnieki [Richling, Böckeler, 2008 (1)] ir noteikuši vidēji nepieciešamo laiku, lai ar preparātu NYDA® panāktu pilnīgu uts „sakāvi”, un šis laiks ir 19,7 sekundes. 

1 Richling, I. & Böckeler, W. (2008): Lethal effects of treatment with a special dimeticone formula on head lice and house crickets (Orthoptera, Ensifera: Acheta domestica and Anoplura, Phthiraptera: Pediculus humanus) – Insights into physical mechanisms. Arzneimittelforschung 58 (5), S. 248-254.